Konferenční a tlumočnické systémy

obr konferencni system

Moderní Konferenční systém (dále jen KS) kombinuje správu mikrofonů KS, hlasovací systém a překladatelský systém do jednoho systému. Tento KS nabízí kompletní výčet systémových řešení pokročilých elektronických konferenčních a kongresových produktů pro zasedací účely.

Konferenční mikrofonní a diskusní systémy

Přenosné mikrofony - jsou dostupné ve verzi pro delegáty a pro předsedající. Jedná se o počítačem řízené přenosné jednotky s reproduktory a mikrofonem se světelným indikátorem zapnutí mikrofonu umístěným na polohovacím rameni. Při aktivaci mikrofonu se reproduktor automaticky vypíná. Jednotky obsahují dva kanálové přepínače, aby umožnily použití jedné jednotky dvěma delegáty.

obr mikrofon Zákaznický vzhled – stará a historická kongresové centra a nové konferenční sály mají různé požadavky na vzhled konferenčních prvků. Vzhled konferenčních jednotek může být upraven s ohledem na architektonické řešení nábytku - barva, tvar, velikost a materiál. Jednotky pro zabudování do nábytku mohou být osazeny pevně připojeným mikrofonem s LED kroužkem nebo jen XLR konektorem pro připojení přenosného mikrofonu, reproduktorem, hlasovacími tlačítky a LCD displejem nebo čtečkou karet.

Simultánní tlumočení a překladatelské systémy

Tlumočník překládá souběžně s projevem řečníka. Výhodou tohoto řešení je, že není nutno použít ozvučení. Každý mikrofon je vybaven reproduktorem a lze do něj připojit sluchátka nebo je možné řešit poslech pomocí bezdrátových sluchátek napojených na infračervený systém. Mimo jiné zde platí pravidlo co jeden překládaný jazyk to jedna tlumočnická kabina, kde se z pravidla tlumočníci v krátkých intervalech střídají. Tlumočený projev je pak přenášen na dohodnutém kanálu do sluchátek posluchačů.

Systémy pro jazykovou distribuci:

Díky použití neviditelného digitálního infračerveného světla může být přenášeno až 32 jazyků/kanálů ve vynikající kvalitě bez rušení od jakéhokoliv světelného zdroje. Infračervený systém umožňuje přenášet informace na velkou vzdálenost, naproti tomu nemožnost průchodu takového světla přes zdi či stropy činí tento systém bezpečným. Ve standardním řešení jsou zahrnuty 4 jazyky/kanály.

Konferenční hlasování

obr jednotka konferenčního systému jsou i hlasovací jednotky. Jednotky jsou modulární a mohou být ušity na míru pro všechny potřeby užití - např. s mikrofonem, reproduktorem, 3 či 5-ti hlasovacími tlačítky, jazykovým voličem a/nebo se slotem pro zasunutí karty - hlasovací jednotky s čtečkou karty umožňují identifikaci uživatelů v systému. Jsou rozlišovány delegátské a předsednické jednotky. Všechny jednotky s jazykovým voličem obsahují také malý LCD displej pro zobrazení vybraného jazyka/kanálu, příp. pro zobrazení nastavené úrovně hlasitosti.

Hlasování je vyhodnocováno pomocí hlasovacího modulu konferenčního software. Před konferencí může administrátor zaregistrovat jednotlivé delegáty a připravit vše nezbytné pro hlasování v průběhu konference/zasedání - tajné hlasování, váhu delegátů, počet tlačítek užitých při hlasování, zobrazení času pro hlasování. Delegáti pak mohou volit prostřednictvím tlačítek na jednotkách, nebo pomocí klient/server software. Výsledky hlasování mohou být zobrazovány na počítači nebo pomocí projektoru či velkoplošných obrazovek ihned, zároveň jsou ukládány do databáze pro zobrazení či tisk kdykoliv později. Hlasovací jednotky společně s konferenčním softwarem byly nedávno instalovány i v Bruselu v budově komisariátu EU. Licence pro hlasování není součástí konferenčního systému (musí se dokoupit). Je možné zakoupit jednu licenci pro hlasování, kde delegáti hlasují pomoci tlačítek na jednotce nebo lze zakoupit více licencí podle předpokládané kapacity sálu a hlasovat pomocí aplikace, která bude nainstalovaná na (např.:) noteboocích, které delegáti budou používat.

Aktuálně  |   Historie firmy  |   Kontakty  |   Napište nám